Yağ Ayırıcılar

HydroTur Arıtma sistemleri farklı proseslere yönelik, farklı tip ve kapasite yağ ayırıcılar ile müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır. Buna göre;

  • DAF Tipi yağ ayırıcılar; Gıda, metal, kozmetik, galvaniz, kimya, petrokimya sektörlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. İlgili sistemin tasarımı, kimyasal ve hava desteği ile çözünmüş yağ ve diğer hafif bileşenleri sudan ayrıştırıp yüzdürerek, aynı zamanda çökmüş partikülleri sistemin konik kısmından uzaklaştırmak suretiyle yapılır. Bu sistem ile amaç, sudaki yağ, KOI ve AKM oranını düşürmektir.

  • Mekanik yağ ayırıcılar; Özellikle galvaniz, kimya, demir çelik sektöründe, yağ alma banyolarındaki kimyasal prosesi değiştirmeden, banyonun üst yüzeyinde toplanan ayrışmış-süspansiye yağın, banyodan mekanik ve efektif bir şekilde ayrıştırmak, suyun tekrardan geri kazanılarak, banyonun ömrünü uzatmak amaçlı kullanılmaktadır. Lamelli yapıdaki bu mekanik yağ ayırıcı ile yağ, kompakt bir sistem ile sudan kolayca ve yüksek bir verimle ayrıştırılmaktadır. İlgili sistemler, yağ alma banyolarının hacmine ve yağ yoğunluğuna göre kapasitelendirilerek üretilmektedir. Bu tip sistemler, içerisindeki lameller sayesinde yağ alma banyolarının ömrünü uzatarak bakım, onarım, kimyasal tüketim ve işletme maliyetlerini ciddi oranda azaltır.

  • Mutfak Tipi yağ ayırıcılar; Özellikle oteller ve büyük fabrikalar olmak üzere yemekhanesi olan her türlü işletmede kullanılan mutfak tipi yağ ayırıcılar; atık su miktarı, yer altı / yer üstü, manuel/full otomatik ve ısıtmalı olarak müşteri talep ve ihtiyacına göre butik dizayn edebilmektedir. Atık sulardaki yağları sudan ayırmaya yarayan kompakt-paket ünitelerdir.